V roce 1996 se otevřel v Praze malý obchod s obuví, který dostal název Botticelli. Byl to první obchod, kde mohli zákazníci najít takové značky jako Yves saint Lauren, Fendi, Viola Ricci, Moda di Fausto a další.

Za zrodem tohoto projektu stál Petr Tománek. V roce 2001 však musel být z finančních důvodů tento obchod uzavřen.


Po neúspěchu přišla velká výzva, a to v podobě zastupování německé značky ara Shoes na českém a slovenském trhu. Z téměř neznámé značky se během několika let stala jedna z nejvýraznějších obuvních značek v tuzemsku. V dnešní době má ara 11 vlastních prodejen rozmístěných po celé republice a více než 100 velkoobchodních partnerů. 

 

V roce 2007 se naší rodině podařilo otevřít v OD Kotva první Concept store německé značky Lloyd.

I dnes ho můžete najít na stejném místě, ale v modernějším provedení. Celou dobu se o tento obchod stará Zdenka Tománková (manželka P.Tománka).

V roce 2012 jsme se celá rodina rozhodla, že otevřeme opět vlastní obchod. V září 2012 se otevřel obchod SHOE REPUBLIC. Od začátku bylo naší vizí dělat věci jinak, a proto jsme se do Prahy snažili dovézt zboží, které jinde zákazníci nenajdou. To se nám povedlo, a proto můžete pouze u nás najít značky JB Martin, Arche, Thierry Rabotin, Floris van Bommel, Kennel & Schmenger a další.

O obchod se nyní starají Martina Tománková a Lukas Tománek (dcera a syn) 


Od roku 2017 zastupujeme velkoobchodně 3 nové značky - SALAMANDER, LES TROPEZIENNES a SABRINAS