ZAČÁTEK

V roce 1996 se otevřel v Praze malý obchod s obuví, který dostal název Botticelli. Byl to první obchod, kde mohli zákazníci najít takové značky jako Yves saint Lauren, Fendi, Viola Ricci, Moda di Fausto a další.

Za zrodem tohoto projektu stál Petr Tománek. V roce 2001 však musel být z finančních důvodů tento obchod uzavřen.

2002

Po neúspěchu přišla velká výzva, a to v podobě zastupování německé značky ara Shoes na českém a slovenském trhu. Z téměř neznámé značky se během několika let stala jedna z nejvýraznějších obuvních značek v tuzemsku. 

2007

V roce 2007 se naší rodině podařilo otevřít v OD Kotva první Concept store německé značky Lloyd.
I dnes ho můžete najít na stejném místě, ale v modernějším provedení.


2012

V roce 2012 přišlo rozhodnutí, že otevřeme opět vlastní obchod. V září 2012 se otevřel obchod SHOE REPUBLIC. Od začátku bylo naší vizí dělat věci jinak, a proto jsme se do Prahy snažili dovézt zboží, které jinde zákazníci nenajdou. To se nám povedlo, a proto můžete pouze u nás najít značky JB Martin, Arche, Thierry Rabotin, Floris van Bommel, Kennel & Schmenger a další.

2020

Covidové roky přinesly spoustu složitých situací, ale vytvořily také prostor pro spolupráce, které by nás do té doby nenapadli. V nejsložitější době, kterou jsme si za ta léta prošli, nám podala pomocnou ruku česká firma JADI.CZ. Díky nim jsme se mohli znovu během covidu nastartovat. V úzké spolupráci pokračujeme i nyní. Děkujeme.

2022

Rok 2022 přinesl spoustu změn v SHOE REPUBLIC. V březnu otevíráme nový obchod v Praze na Výtoni, který slouží zároveň jako kancelář a showroom pro naše velkoobchodní aktivity. Začínáme spolupráce s řeckou značkou Fantasy sandals, kterou rozšiřujeme naše portfolio značek pro velkoobchod.

V září otevíráme 5 nových obchodů, ve kterých je dominantní značka ara, ale je doplněna i o další značky, které můžete znát z naší prodejny v Kotvě. V tuto chvíli disponuje SHOE REPUBLIC 7 prodejnami.