UGG

UGG

UGG  - extrémní pohodlí z Austrálie

Jedni si bez nich svůj botník nedokáží vůbec představit, druzí je považují za vrchol nevkusu. Jedno je však jasné, boty značky UGG Australia dobyly svět, jsou neuvěřitelně pohodlné, zeštíhlují ženskou siluetu.

Přestože tyto pohodlné boty vycházejí z tradičního obutí australských a novozélandských farmářů, svou popularitu získali až na začátku 70. let, kdy je obuli surfaři mezi koupáním v zimním období. Snadno se nazouvaly a daly se nosit i bez ponožek a absorbovaly tekutinu z vlhkých chodidel, čímž udržovaly nohy v teple.

Později k nim byla připevněna gumová podrážka a mladí Australané je začali nosit i mimo pláž. Získaly rebelskou reputaci. Dívky nosily boty UGG svých partnerů, aby ukázali, že jsou polovinou stylového páru.

V 90. letech propukl opravdový světový boom díky herečce Pamele Anderson. Ta je nosila mezi natáčením populárního televizního seriálu Pobřežní hlídka. Když je obula dědička hotelového impéria a party girl Paris Hilton, britská topmodelka a módní ikona Kate Moss nebo jedna z nejbohatších ženn světa Oprah Winfrey, bylo jasné, že boty značky UGG musí mít každá moderní žena.

Status sebevědomé lifestylové značky naposledy podtrhla spolupráce s luxusním brandem Jimmy Choo.