Pikolinos

Pikolinos

Španělská firma Pikolinos byla založena roku 1984. Od roku 1989 firma začala expandovat do zahraničí. Ihned zaznamenala vynikající ohlas a výsledky. Francii zvolila jako pilotní oblast. To, co začalo jako test, se stalo jádrem prodeje.

Pikolinos se identifikuje s životním stylem Středomoří, a to nejen barvami slunce a moře, ale také s jemnou a bezstarostnou povahou národů v regionu. Proto jsou boty Pikolinos navrženy tak, aby vznikla vysoce kvalitní, komfortní obuv, ztělesňující hodnoty, které jsou důležitější než aktuální trendy.

Pikolinos v současnosti exportuje 80% své produkce. Cílovými oblastmi jsou zejména Spojené státy, Francie, Německo, Itálie a Rusko. Obuv Pikolinos najdete v 60 krajinách, má přes 20 oficiálních obchodů a více jak 8000 prodejních míst po celém světě.

Pikolinos se zavazuje k ochraně životního prostředí, a proto na všech úrovních řízení a výrobních procesů vyvíjí společnost snahu mít minimální dopad na přírodu.

Pikolinos praktikuje „zero paper“ politiku, což je možné díky počítačovým programům speciálně určeným na uchování a zpracování účetních, správních, pracovních a obchodních dokumentů bez jejich tisku. Limitované využití papíru je omezené na Ekologický papír (100% bez chlóru) a odpad se v rámci společnosti recykluje.