Cuoieria

Příběh značky Cuoieria Fiorentina začíná již v roce 1978, v kopcích Toskánska, kousek od historické Florencie. V městečku Reggello. Právě tam začal zakladatel rodinné firmy Tiziano Meini pracovat na svém snu. Nejprve se věnoval procesu činění kůží. Kůže zpracovával metodou „vegetable”, což znamená bez přidání chrómu, pouze za použití přírodních třísel. Tuto metodu vypiloval do posledního detailu. Takto zpracované usně používá v některých linií značka dodnes. Tyto usně jsou světovým unikátem, pyšní se neuvěřitelnými vlastnostmi, jedinečným vzhledem a je nemožné provádět imitaci. Po velkém úspěchu a uznání od profesionálů tohoto řemesla se rozhodl vstoupit na trh s vlastními výrobky. A i v tomto ohledu se dočkal velkého úspěchu. V roce 1990 byl slavnostně otevřen v historické Florencii první monobrandový obchod se zbožím. V roce 1994 nastoupil do firmy bratr Tiziana Fabio, díky kterému se značce dostalo větší všestrannosti. Rozšířila své obzory o zpracování nových typů kůží a barev, které se nesporně staly hlavními atributy značky v dnešní době. Cuoieria Fiorentina má dnes 18 vlajkových obchodů situovaných v nejkrásnějších uměleckých městech Toskánska a Emilia (nově i ve Veroně) a více než 100 shop-in-shops po celé Itálii a Evropě.

Na český trh značka vstoupila v roce 2017 (zastupující agentura MEZZO.fashion) a ihned si našla své zákazníky. Výrobky této značky můžete zakoupit ve vybraných partnerských obchodech. Je dodržována exkluzivita pro zachování jedinečnosti značky. Cuoieria Fiorentina je dynamická a moderní značka, která je založena na toskánské řemeslné kultuře. Věnuje zvláštní pozornost výzkumu, kvalitě a praktičnosti svých výrobků. Výrobky jsou zcela navrženy a vyráběny v Toskánsku (v Itálii). Od začátku až do konce (in-house).

V kolekcích se snoubí: pocta k toskánské tradici, technická všestrannost výroby, rafinovaný a moderní design, tvůrčí jednoduchost (střízlivost), vysoce kvalitní kůže, nadčasovost, přesnost a dokonalost v ruční práci (řemeslné výrobě).

Od zaří 2019 můžete tyto kabelky koupit i u nás v SHOE REPUBLIC.


Litujeme, ale v této galerii není žádný obrázek.